Bütün dünyada Plastik cərrahiyyənin alternativi kimi estetik kosmetologiya hər zaman aktuallığını qoruyub saxlayır. Görünüşündə yaxşı mənada dəyişiklik etmək istəyən xanımlar buna nail olmaq üçün gözəllik mütəxəssislərinə müraciət edirlər. Hər bir müştəriyə individual yanaşan kosmetoloq peşəkar kosmetoloqdur. Diana Salmanqızı Rusiyada gözəllik anlayışına yeni format, yeni nəfəs gətirən mütəxəssislərdən biridir.
O, Rusiyada estetika dünyasının ən tələbatlı dermatoloq, kosmetoloq, ali tibb təhsilli inyeksiya texnikası üzrə mütəxəssisdir. Rusiya şou-biznesinin gözəllik mütəxəssisi, 2005-ci ildə Tibb Universitetinə qəbul olur. Ali tibb təhsilini başa vurduqdan sonra o, 2013-cü ildən inyeksiya kosmetologiyası üzrə ixtisaslaşır. Diana Salmanqızı seçimi ilə bağlı qeyd edir ki: “Bu, şübhəsiz ki, uşaqlıq arzum idi. Kiçik yaşlarımdan kosmetoloq olmaq arzusunda idim, amma o vaxt iynələr yox idi, əsasən maskalar, təmizləyicilər və üz masajları var idi və mən ətrafımdakı xanımlara bunu həvəslə tətbiq edirdim”.
Bu gün artıq təcrübəli mütəxəssis özünəməxsus müəllif texnikaları ilə işləyir. Onlardan ən məşhuru dəri yaşlanmasına qarşı nəzərdə tutulan kokteyldir. Pasiyentlərin möcüzəvi adlandırdıqları bu kokteyl tərkibində lipolitik və peptidləri birləşdirir.

Выбор российских звезд - бьюти-эксперт Диана Салмановна
Во всем мире эстетическая косметология как альтернатива пластической хирургии всегда остается актуальной. Женщины, которые хотят изменить свою внешность в лучшую сторону, обращаются для этого к специалистам по красоте. Косметолог, который подходит к каждому клиенту индивидуально, является профессиональным косметологом. Диана Салмановна – один из экспертов, привнесших новый формат и новое дыхание в понятие красоты в России.
Она самый востребованный дерматолог, косметолог, специалист по инъекционным методикам с высшим медицинским образованием в мире эстетики в России. Специалист по красоте российского шоу-бизнеса поступила в медицинский университет в 2005 году. После получения высшего медицинского образования с 2013 года специализируется на инъекционной косметологии. Диана Салмановна говорит о своем выборе: «Это точно была мечта моего детства. «Я с юных лет мечтала стать косметологом, но игл в то время не было, в основном были маски, очищающие средства и массажи лица, и я с энтузиазмом применял их к окружающим меня дамам».
Сегодня уже опытный специалист работает со своим уникальным авторским методом. Самый известный из них – омолаживающий коктейль. Этот коктейль, который пациенты называют чудодейственным, сочетает в себе липолитики и пептиды.
Будучи специалистом в этой области на протяжении 8 лет, Диана регулярно участвует в международных конференциях и семинарах, на которых выступают деятели мира красоты и всемирно известные врачи.