Tibbin önəmli sahələrindən biri kimi fizioterapiya pasiyentin patologiyasına əsasən onun fiziki sağlamlığının bərpasıdır. Bəzi xəstəliklərin müalicəsi zamanı cərrahi əməliyyatların alternativi kimi məhz bu üsuldan istifadə edilir.
Onurğa xəstəlikləri, əzələ-oynaq ağrıları, dayaq-hərəkət sistemi xəstəliklərinin xroniki hala keçməsinin qarşısını almaq üçün fizioterapistə müraciət şərtdir. Fizioterapiya ölkəmizdə gənc sahə olduğu üçün burada ixtisaslı kadrların sayı azdır. Dr.Əziz Dəvrişov bu sahədə xaricdə ixtisaslaşmış mütəxəssislərdəndir.
O, 2010- 2015-ci illərdə Türkiyənin Hacettepe Universitetində fizioterapiya və reablitasiya fakültəsində ali tibb təhsili, bu sahədə təkmilləşmək üçün 2019-2021-ci illərdə isə İstanbul Atlas Universitetində fizioterapiya və reablitasiya üzrə uzmanlıq təhsili alır. Hacettepe Universiteti ortopediya və nevroloji reabilitasiya üzrə təcrübə keçdikdən sonra Dr.Əziz Dəvrişov Respublika Müalicəvi Diaqnostika Mərkəzində Uzman Fizioterapevt, Azərbaycan Dövlət Tibb Universitetinin fizioterapiya və reabilitasiya kafedrasında müəllim vəzifələrində çalışıb. Təcrübəli fizioterapevt hazırda fəaliyyətini Zahra Klinikasında Uzman Fizioterapevt olaraq davam etdirir.
Peşəsinə böyük sevgi ilə yanaşan Dr.Əziz Dəvrişov bu barədə danışarkən qeyd edir ki: “Hədəfimiz fizioterapiyanı sağlam həyat tərzinin bir parçası halına gətirməkdir”.

"Наша цель - сделать физиотерапию частью здорового образа жизни" - доктор Азиз Давришов
Как одно из важных направлений медицины, физиотерапия представляет собой восстановление физического здоровья больного на основе его патологии. Этот метод используется как альтернатива хирургическим операциям при лечении некоторых заболеваний.
Чтобы заболевания позвоночника, мышечно-суставные боли, заболевания опорно-двигательного аппарата не перешли в хроническую форму, необходимо обратиться к физиотерапевту. Поскольку физиотерапия является молодой областью в нашей стране, количество квалифицированных кадров невелико. Доктор Азиз Давришов является одним из специализированных экспертов в этой области за рубежом.
В 2010-2015 годах получил высшее медицинское образование на факультете физиотерапии и реабилитации Университета Хаджеттепе в Турции, а в 2019-2021 годах специализированное обучение по физиотерапии и реабилитации в Стамбульском университете Атлас для повышения квалификации в этой области. После обучения в Университете Хаджеттепе в области ортопедии и неврологической реабилитации доктор Азиз Давришов работал экспертом-физиотерапевтом в Республиканском лечебно-диагностическом центре, а также преподавателем на кафедре физиотерапии и реабилитации Азербайджанского государственного медицинского университета. Опытный физиотерапевт в настоящее время работает специалистом-физиотерапевтом в клинике Zahra.
Доктор Азиз Давришов, очень любящий свою профессию, говорит: «Наша цель — сделать физиотерапию частью здорового образа жизни».