Tibbin önəmli sahələrindən biri kimi fizioterapiya pasiyentin patologiyasına əsasən onun fiziki sağlamlığının bərpasıdır. Bəzi xəstəliklərin müalicəsi zamanı cərrahi əməliyyatların alternativi kimi məhz bu üsuldan istifadə edilir.
Onurğa xəstəlikləri, əzələ-oynaq ağrıları, dayaq-hərəkət sistemi xəstəliklərinin xroniki hala keçməsinin qarşısını almaq üçün fizioterapistə müraciət şərtdir. Fizioterapiya ölkəmizdə gənc sahə olduğu üçün burada ixtisaslı kadrların sayı azdır. Dr.Əziz Dəvrişov bu sahədə xaricdə ixtisaslaşmış mütəxəssislərdəndir.
O, 2010- 2015-ci illərdə Türkiyənin Hacettepe Universitetində fizioterapiya və reablitasiya fakültəsində ali tibb təhsili, bu sahədə təkmilləşmək üçün 2019-2021-ci illərdə isə İstanbul Atlas Universitetində fizioterapiya və reablitasiya üzrə uzmanlıq təhsili alır. Hacettepe Universiteti ortopediya və nevroloji reabilitasiya üzrə təcrübə keçdikdən sonra Dr.Əziz Dəvrişov Respublika Müalicəvi Diaqnostika Mərkəzində Uzman Fizioterapevt, Azərbaycan Dövlət Tibb Universitetinin fizioterapiya və reabilitasiya kafedrasında müəllim vəzifələrində çalışıb. Təcrübəli fizioterapevt hazırda fəaliyyətini Zahra Klinikasında Uzman Fizioterapevt olaraq davam etdirir.
Peşəsinə böyük sevgi ilə yanaşan Dr.Əziz Dəvrişov bu barədə danışarkən qeyd edir ki: “Hədəfimiz fizioterapiyanı sağlam həyat tərzinin bir parçası halına gətirməkdir”.

"Our goal is to make physiotherapy a part of a healthy lifestyle" - Dr. Aziz Davrishov
As one of the important fields in medicine, physiotherapy focuses on the restoration of a patient's physical well-being based on their pathology. It is often used as an alternative to surgical procedures during the treatment of certain illnesses.
Physiotherapy is necessary to prevent the progression of musculoskeletal disorders, muscle-joint pain, and chronic conditions of the support-movement system. In Azerbaijan, due to the relatively young nature of the field, the number of specialized professionals in physiotherapy is limited. Dr. Aziz Davrishov is one such specialist who has gained expertise in this domain.
He completed his medical education at Hacettepe University in Turkey, specializing in physiotherapy and rehabilitation from 2010 to 2015. To further enhance his skills in this field, he pursued advanced training in physiotherapy and rehabilitation at Istanbul Atlas University from 2019 to 2021. After gaining experience in orthopedic and neurological rehabilitation at Hacettepe University, Dr. Aziz Davrishov worked as a Specialist Physiotherapist at the Republican Medical Diagnostic Center and held teaching positions at the Department of Physiotherapy and Rehabilitation at Azerbaijan State Medical University. Currently, this experienced physiotherapist continues his practice as a Specialist Physiotherapist at Zahra Clinic.
Dr. Aziz Davrishov, who approaches his profession with great passion, emphasizes that their goal is to make physiotherapy an integral part of a healthy lifestyle.