Öz peşəsinin incəliklərini mükəmməl bilən, insanların sağlamlığının keşiyində duran həkimlərə hər zaman ehtiyac duyulub. Bu adı daşımaq həm məsuliyyətli, həm də şərəflidir. Müasir dünya standartlarını öz peşəsində uğurla tətbiq edən Qazaxıstanın peşəkar həkimlərindən biri də Viktoria İgoninadır.
Tibbi yenilikləri praktikada uğurla tətbiq edən həkim illərin təcrübəsinə malik ginekoloq, reproduktiv-endokrinoloq, androloq və “Om klinika”sının təsisçidir. Müasir avadanlıqlar və texnologiyalarla təchiz olunmuş dünya standartlarına cavab verən klinikada Viktoriya xanım peşəkar komandası ilə birlikdə sonsuzluğun müalicəsi ilə bağlı tibbin son yeniliklərini tətbiq edərək minlərlə ailəyə valideyn olmaq sevincini bəxş edir.
O, təkcə Qazaxıstanda deyil, eyni zamanda Rusiyada da tələb olunan həkimlər sırasındadır. Rusiya Reproduktiv Tibb Assosiasiyasının üzvü olan peşəkar həkim Rusiyada təşkil olunan elmi konfranslarda məruzəçi kimi çıxış edib. İgonina təkcə Qazaxıstanda deyil, digər ölkələrdə də ən çox axtarılan həkimlər sırasınadır. O, əldə etdiyi nailiyyətlərə görə Gürcüstan və Azərbaycanda beynəlxalq mükafatlara və “səhiyyənin fəxri” ordenlərinə layiq görülüb.
Orta Asiyada təcrübəsi ilə adından söz etdirən Viktoria İgonina, 19 Mart 2024-cü il tarixində beynəlxalq “The Globe Gala” layihəsində ilin “The Professional Health Entrepreneur of The Year” nominasiyasına layiq görülmüşdü

Всегда была потребность в врачах, прекрасно знающих тонкости своей профессии и стоящих на страже здоровья людей. Носить это имя – одновременно и ответственность, и честь.
Врач, успешно применяющий на практике медицинские инновации, — гинеколог, репродуктолог-эндокринолог, андролог с многолетним стажем и основатель «Ом Клиник». В клинике, соответствующей мировым стандартам, оснащенной современным оборудованием и технологиями, госпожа Виктория и ее профессиональная команда применяют последние медицинские инновации, связанные с лечением бесплодия, и дарят тысячам семей радость стать родителями.
Она входит в число врачей, востребованных не только в Казахстане, но и в России. Профессиональный врач, член Российской ассоциации репродуктивной медицины, выступала спикером на научных конференциях, организованных в России. Игонина – один из самых востребованных врачей не только в Казахстане, но и в других странах. За свои достижения она была награждена международными наградами и орденами «Почетного здравоохранения» в Грузии и Азербайджане.
Виктория Игонина, сделавшая себе имя своим опытом работы в Центральной Азии, была удостоена номинации «Профессиональный предприниматель года в сфере здравоохранения» на международном проекте «The Globe Gala» 19 марта 2024 года.