Dr. Murat Balanlı 1988-ci ildə Ege Universitetinin Tibb fakültəsini bitirmiş və 1994-cü ildə Tepecik Təhsil və Araşdırma Xəstəxanasında Daxili Xəstəliklər üzrə ixtisas təhsilini tamamlamışdır. Başkent Universitetinin Sosial Elmlər fakültəsində Səhiyyə Müəssisələrinin İdarəedilməsi sahəsində magistr təhsili almışdır. Karyerası boyunca müxtəlif səhiyyə müəssisələrində daxili xəstəliklər üzrə mütəxəssis, baş həkim və idarəçi vəzifələrində çalışmışdır. Bundan əlavə, Rumıniyada neyroanatomiya, neyroelektrofiziologiya və biofeedback, Rusiyada isə biorezonans təbabəti və onun tətbiqləri sahəsində təlimlər keçmişdir. Dr. Balanlı “Ah Bir Uyuyabilsem”, “Açlık Diyeti” və “Titreşim Tıbbı” kimi kitabların müəllifidir.
Hazırda Dr. Balanlı Marga Klinikdə bütövlükdə və funksional tibb sahəsində fəaliyyətini davam etdirir. Marga Klinik, Dr. Murat Balanlı tərəfindən yaradılmış və Azərbaycanın Bakı şəhərində, eləcə də Türkiyənin İstanbul və İzmir şəhərlərində fəaliyyət göstərən bir sağlamlıq mərkəzidir. Klinik, müasir tibb ilə bütövlükdə sağlamlıq yanaşmalarını birləşdirərək, xəstələrinə hərtərəfli sağlamlıq xidmətləri təqdim etməyi qarşısına məqsəd qoymuşdur. Bundan əlavə, Marga Akademi vasitəsilə səhiyyə peşəkarlarına təlimlər təşkil edərək, bütövlükdə tibb sahəsində bilik və məlumatlılığı artırmağı hədəfləyir.
Marga, insanların sağlamlığını və həyat keyfiyyətini artırmağı hədəfləyən bütövlükdə sağlamlıq və wellness brendidir. Müasir tibbi tətbiqləri ənənəvi üsullarla birləşdirərək, fərdi sağlamlıq planları təqdim edir. Marganın xidmətləri arasında fərdlərin sağlamlıq tarixçəsini nəzərə alaraq onların ehtiyaclarına uyğun müalicə və baxım planları hazırlamaq yer alır. Bundan əlavə, Marga mobil tətbiqi vasitəsilə istifadəçilər randevularını idarə edə, sağlamlıq göstəricilərini izləyə və fərdiləşdirilmiş sağlamlıq tövsiyələri ala bilərlər. Marganın müxtəlif lokasiyaları, fərdlərin özləri ilə yenidən əlaqə qura biləcəkləri sakit və rahat mühitlər yaratmaq məqsədilə dizayn edilmişdir.
Qeyd edək ki, 19 dekabr 2024-cü il tarixində Bakıda yeni klinikanın açılışı həyata keçirilmişdir və Millionaire Concept company də bu açılışda iştirak etmişdir. Marga, insanların transformasiya yolunda onlara bələdçilik edərək, dərin inkişaf və yenilənmiş bir mənlik hissi yaşamağı təmin etməyi qarşısına məqsəd qoymuşdur.

Новый взгляд на здоровье с клиникой Marga, основанной доктором Муратом Баланлы
Доктор Мурат Баланлы окончил медицинский факультет Эгейского университета в 1988 году и в 1994 году завершил специализацию по внутренним болезням в Учебно-исследовательской больнице Тепеджик. Он также получил степень магистра в области управления медицинскими учреждениями в Факультете социальных наук Университета Башкент. В течение своей карьеры работал врачом-терапевтом, главным врачом и администратором в различных медицинских учреждениях. Помимо этого, он прошел обучение по нейроанатомии, нейроэлектрофизиологии и биологической обратной связи в Румынии, а также изучал биорезонансную медицину и её применение в России. Доктор Баланлы является автором книг “Ах, если бы я мог уснуть”, “Диета голода” и “Медицина вибраций”.
В настоящее время доктор Баланлы продолжает свою деятельность в клинике Marga, специализируясь на функциональной и холистической медицине. Marga Klinik была основана доктором Муратом Баланлы и представлена в Баку (Азербайджан), а также в Стамбуле и Измире (Турция). Клиника стремится к предоставлению комплексных медицинских услуг, объединяя современную медицину с холистическим подходом к здоровью. Кроме того, через Marga Akademi организуются тренинги для медицинских специалистов с целью повышения знаний и осведомленности в области холистической медицины.
Marga – это бренд здоровья и wellness, направленный на улучшение качества жизни и здоровья людей. Он сочетает современные медицинские практики с традиционными методами, создавая персонализированные планы оздоровления. Услуги Marga включают разработку индивидуальных лечебных и оздоровительных программ, основанных на истории здоровья каждого пациента. Также, через мобильное приложение Marga, пользователи могут управлять своими записями на прием, отслеживать состояние здоровья и получать персонализированные рекомендации. Различные филиалы Marga Klinik созданы как пространства спокойствия, где люди могут восстановить связь с собой и своим организмом.
Отметим, что 19 декабря 2024 года состоялось открытие нового филиала Marga Klinik в Баку, в котором также приняла участие компания Millionaire Concept. Marga стремится сопровождать людей в их пути трансформации, помогая им достичь глубинного развития и ощущения обновленного “Я”.