İda Prem Türkan Qasımova – Daxili Azadlıq və Şəxsi Transformasiya Yolu
İda Prem Türkan Qasımova – praktiki psixoloq, hipnoterapevt, yazıçı və mentor. O, “İNİSİASİYA” – Pul və xoşbəxtlik kodu layihəsinin və IDAPREM – unikal terapevtik şəfa sisteminin müəllifidir. Beynəlxalq Hipnoterapevtlər Assosiasiyasının üzvü olan İda Prem Türkan Qasımova, emosiyalar, şüuraltı, psixo-emosional travmalar və ailə-nəsil ssenariləri üzrə mütəxəssisdir.
İda Prem Türkan Qasımovanın metodları emosional sabitliyi, özünəinamı artırmağa, maliyyə, sağlamlıq və münasibətlərdə müsbət dəyişikliklər yaratmağa yönəlib. O, insanlara daxili azadlığa və uğura çatmaq üçün şüuraltı bloklardan qurtulmağa kömək edir.
O hesab edir ki, hər bir qadın azad olmağa layiqdir – sevmək, yaratmaq, özünəinamlı olmaq və arzularını reallaşdırmaq hüququna sahibdir. Onun missiyası, qadınlara daxili güclərini kəşf etməyə, onları məhdudlaşdıran maneələrdən azad olmağa və xoşbəxtliyi öz seçimləri ilə yaratmağa kömək etməkdir. O, ailə və nəsil ssenarilərini analiz edərək, qadınların həyatında köhnə məhdudiyyətləri aradan qaldırır və onların bolluq, sevgi və harmoniya içində yeni bir həyat qurmasına dəstək olur.
İda Prem Türkan Qasımova psixologiya, hipnoterapiya və sistemik yanaşmalar vasitəsilə, qadınların günah, qorxu və özünəinam problemlərini aşmalarına kömək edir. Onun proqramları, qadınlara maliyyə və psixoloji bloklardan azad olub, öz daxili güclərini taparaq yeni həyat qurmalarına dəstək olur.
O, inanır ki, hər qadın daxili gücə malikdir və transformasiya edə bilər. Onun yanına gələn hər kəs artıq “dəyişikliyə hazıram” deyən bir qalibdir. O, bu yolda qadınlara dəstək olmağa, istiqamət göstərməyə və onları özlərini tam reallaşdırmağa təşviq edir. Siz xoşbəxt və azad olmağa layiqsiniz. İda Prem Türkan Qasımova bu yolda sizə dəstək olmağa hazırdır.
Nevroplastiklik, neyroendokrinologiya, psixoneyroimmunologiya və epigenetika sahəsində tədqiqat aparan mütəxəssis, “ŞANS” adlı kitabın müəllifidir. Onun metodları şüuraltı inancların və emosional blokların aradan qaldırılmasına yönəlib.
“İNİSİASİYA” layihəsi düşüncə və emosiyaların insan həyatına təsirini transformasiya etməyə əsaslanır. Bu metod sayəsində köhnə inanclar və stresə bağlı vərdişlər dəyişdirilərək, insanın daxili gücü və yaradıcılığı aktivləşdirilir.
IDAPREM terapevtik sistemi isə dərin şüuraltı işlə məşğul olub, psixoloji travmaların və məhdudlaşdırıcı inancların aradan qaldırılmasına kömək edir. O, fərdi terapiya və onlayn kurslar vasitəsilə insanlara həyatlarında yeni başlanğıc yaratmağa kömək edir.

Hypnotherapist Ida Prem Turkan Gasimova is a practical psychologist, writer, and mentor. She is the author of the “INITIATION” – The Code of Money and Happiness project and the unique therapeutic system IDAPREM. As a member of the International Association of Hypnotherapists, Ida Prem Turkan Gasimova a specializes in working with emotions, the subconscious mind, psycho-emotional traumas, and generational patterns.
The methods of hypnotherapist Ida Prem Turkan Gasimova are aimed at achieving emotional stability, increasing self-confidence, and bringing positive changes in the areas of finances, health, and relationships. She helps people free themselves from subconscious blocks to attain inner freedom and success.
She believes that every woman deserves freedom – to love, create, be confident, and realize her dreams. Her mission is to help women discover their inner strength, break free from limitations, and consciously create their happiness. By analyzing family and generational patterns, she helps women eliminate old restrictions and build a new life filled with abundance, love, and harmony.
Using psychology, hypnotherapy, and systemic approaches, hypnotherapist Ida Prem Turkan Gasimova helps women overcome guilt, fears, and self-doubt. Her programs support the release of financial and psychological blocks, unlocking inner potential, and creating a new life.
She believes that every woman possesses inner power and can transform. Everyone who comes to her is already a winner, ready for change. She supports women on this path, helps them find direction, and inspires them toward full self-realization. You deserve happiness and freedom, and hypnotherapist Ida Prem Turkan Gasimova is ready to help you achieve it.
As a researcher in the fields of neuroplasticity, psychoneuroimmunology, and epigenetics, she has written the book “CHANCE”, where she describes in detail the methods of eliminating subconscious beliefs and emotional blocks.
The “INITIATION” project is based on transforming thoughts and emotions that influence a person’s life. Through this method, old beliefs and stress-related habits are changed, activating inner strength and creativity.
The IDAPREM therapeutic system works deeply with the subconscious, helping to remove psychological traumas and limiting beliefs. Through individual therapy and online courses, hypnotherapist Ida Prem Turkan Gasimova helps people start a new chapter in their lives.