Nəzrin Sadıxova - Tibb sahəsində olduğu kimi, ictimai həyatda da fərqlənən uğurlu iş xanımı
2005-ci ildə biznes fəaliyyətinə başlayan Nəzrin Sadıxova İsveçrə saatları və zərgərlik məmulatlarının rəsmi təmsilçsi olan  Swiss House şirkətinin sahibi olub. O, Beynəlxalq Biznesin İdarəedilməsi üzrə  İngiltərədə ali təhsil alan xanım Sadıxova  uzun müddət  İsveçrədə yaşayıb. Bu müddət ərzində nüfuzlu sahibkar xanım kimi, Avropanın bir çox biznes layihələrinə qatılaraq böyük nailiyyətlər qazanmış, müvafiq sertifikat və mükafatlarla təltif edilmişdir.
İş xanımı 2020-ci ildən Bakıda, Gəncədə və Şəmkirdə yerləşən  və tərkibində üç klinikanı birləşdirən "Spektr Medical" şirkətlər qrupunun idarə heyətinin sədridir. O, həmçinin ölkə səviyyəsində bir sıra ictimai faydalı layihələrin rəhbəri olub.  Artıq uzun illərdir ki, o  fiziki və əqli imkanları məhdud olan, valideynlərini itirmiş xəstə və əlil uşaqlara humanitar yardım göstərən "SABAH" humanitar təşkilatına rəhbərlik edir. 2022-ci ildə Azərbaycanda biznes klubu olan "GABA" şirkətini təsis edib. Bu şirkət sahibkarları bir araya gətirərək onların işgüzar münasibətlərinin daha da şaxələnməsinə və güclənməsinə dəstək olur, startap layihələrə və gənc sahibkarlara fəal şəkildə dəstək verir. Nəzrin Sadıxova eyni zamanda “InterFest”, “Uğura Doğru”, kimsəsiz uşaqlar üçün xeyriyyə layihələri olan “İstedadlı Sabahlar” kimi  layihələrin rəhbəri və təşkilatçısıdır.

Nazrin Sadikhova - A successful businesswoman who stands out in public life as well as in the field of medicine
2. Entrepreneur
Entrepreneur
13 August 2022
Nazrin Sadikhova, who started her business in 2005, is the owner of Swiss House, an official representative of Swiss watches and jewellery. Mrs. Sadikhova, who studied International Business Management in England, lived in Switzerland for a long time. During this period, as a reputable entrepreneur, she participated in many business projects in Europe and won great achievements and was awarded with relevant certificates and awards.
Since 2020, the young businesswoman is the chairman of the board of directors of the Spektr Medical group of companies located in Baku, Ganja and Shamkir, which includes three clinics. She was also the head of a number of socially useful projects at the national level. For many years now, she has been the head of the "SABAH" humanitarian organization, which provides humanitarian aid to sick and disabled children with limited physical and mental capabilities, who have lost their parents. In 2022, she founded "GABA", a business club in Azerbaijan. This company brings entrepreneurs together and supports further diversification and strengthening of their business relationships, actively supports start-up projects and young entrepreneurs. Nazrin Sadikhova is also the head and organizer of large projects such as "InterFest", "Towards Success", "Talented Mornings", charity projects for orphans.